Recusancy
Главная / Проекты / RECUSANCY

RECUSANCY

17.12.2010 - 23.12.2010

С 17 по 23  декабря в новом бизнес-центре «Артевилла» на Воздвиженке будет проходить некоммерческий проект современного искусства «RECUSANCY», инициатором которого выступил Юрий Когутяк, а куратором – Марина Щербенко.
Данный проект поднимает как минимум две острые проблемы современности. Первая – это всеобьемлющая коммерциализация искусства, которая привела к тому, что за ценой стало невозможным увидеть  само произведение. Вторая – господствующее положение экрана в повседневной жизни каждого человека, его роль в формировании мировозрения, ценностей и убеждений.

Инициатор проекта Юрий Когутяк считает, что «апофеозом самой видимой и навязчивой части художественного процесса стало соседство картины и цены в каталоге к аукциону – явное, неприкрытое, порой вульгарное. Ценность произведения получила слишком тесную привязку к цене. Из всего спектра агентов искусства самое быстрое развитие получают арт-организации, нацеленные на получение прибыли. Тотальная коммерциализация сбила прицел и у многих художников. Поэтому захотелось сделать чистый, некоммерческий проект. У нас нет миссии спасать чистое искусство, оно намного сильнее любого из нас, нам бы спасти себя».
Юлия Костерева и Юрий Курчак, кадр с видео-работы «Invisible Points Of Way»
Юлия Костерева и Юрий Курчак, кадр с видео-работы «Invisible Points Of Way»
Поэтому, «RECUSANCY» – это некоммерческий проект. В нем принимают участие украинские современные художники – Артем Андрейчук, Артем Волокитин, Стас Волязловский, Гомер, Роман Громов, Леся Гутгарц, Аня Звягинцева, Дмитрий Коломийцев, Юлия Костерева и Юрий Курчак, Александра Кочубей, Мария Куликовская, Люба Маликова, Александр Найден, Зоя Орлова, Марина Платона Шевченко, Любовь Рапопорт, Александр Ратушняк, Алексей Сай, Олеся Секереш, Анатолий Степанов, Руслан Тремба, Грыця Эрдэ, Максим Чатский, Евгений Чернышев и Юлия Ковалевская, Анна Шабунина.

Современный мир предпочитает образ за стеклом: телеэкранов, мониторов, витрин, рекламных щитов. Истина постиндустриального общества – превращение самой «реальной жизни» в призрачное шоу. Проект «RECUSANCY» заставляет зрителя увидеть, задуматься, вспомнить…, вводит его в жизнь без экрана.

Бизнес-центр «Артевилла»
г. Киев, ул. Воздвиженская 41
Дополнительная информация:
тел: 044/ 279 53 53, 044/ 279 83 83
e-mail: info@bottega-gallery.com

Куратор проекту Марина Щербенко.

RECUSANCYARTGUIDE:

Простір Учасник Проект
1й поверх Стас Волязловський, Гомер, Анна Звягінцева, Зоя Орлова, Олександр Ратушняк «I love Kyiv» – групова виставка робіт, які показують бачення художників столиці України – Києва, його вулиць завантажених зовнішньою рекламою, архітектурою, що позбавлена смаку та «незаконними» забудовами. При цьому всьому, роботи зроблені з любов`ю: вони відчувають запах бузку, милуються тюльпанами, що квітнуть навесні на київських клумбах та закохуються.
SYN (Євген Чернишев) Проект «Просвітлення» – це перевтілення світла в натхнені форми. Це експериментальне вивчення світла в просторі. Створення органічних абстракцій відбувається механічним та оптичним способами без використання комп’ютерних технологій та програмування. Тривимірні зображення, що обертаються, зачаровують та відключають глядача від вигаданої віртуальної реальності і занурюють його в процес інтуїтивного сприйняття природних явищ.
Марина Платона Шевченко Персональний проект «Через», в якому авторка намагалась передати свої почуття та екзистенційний досвід, втілюючи його у візуальні образи. Усі вони відображають різні альтер-его, з яких складається особистість. У кожній з робіт відображена єдність та неподільність протилежностей, ламаність та цілісність одночасно
2й поверх Артем Волокітін, Леся Гутгарц, Юлія Костерєва та Юрій Курчак, Олеся Секереш, Анна Шабуніна Груповий проект «Небачені точки шляху», в якому кожен з учасників намагався побудувати свій світ, аналітичний та синтетичний водночас. Більшість з них, будучи індивідуалістами, культивували дивацтва та химерності. Але роботи вибрані для цієї експозиції створили інший світ – світ Реальності з її не вирішуваними завданнями, що виникають з нічого, і ні від кого не залежать, не залежать від нас і їх рішення: якщо потрібно вмерти – смерть буде кінцем довгої хвороби; якщо ти приречений на самотність, бо народився іншим, тобі цього не уникнути. Ангел став демоном, а людина залишилась вірна вірі, і ця віра дає їй сили народжувати знову і знову собі подібних …
Марія Куликівська Персональний проект «Scan». У цьому проекті художниця використовує медичні методи вагіноскопії та гістероскопії, щоб досягти головного завдання її творчого пошуку: пізнання самої себе. «Людина знає саму себе лише остільки, оскільки вона знає світ, бо вона здійснює світ тільки в собі, а себе тільки в ньому. Кожен новий добре вивчений предмет відкриває в нас новий орган» (Гете «Bedeutende Fordernis», 1923).
Роман Громов, Дмитро Коломойцев, Любов Малікова, Олександр Найден, Любов Рапопорт, Гриця Ерде Груповий проект «Мужність бути собою». Увага художників, які представили свої роботи в даному залі, зосереджена на почуттях, що відповідають прямим найменуванням: любов, гнів, захоплення, розпач. Занурившись у глибини внутрішнього духу, за допомогою техніки і матеріалів, кожен з них втілив у своїх творах свої можливості. Використовуючи різні творчі методи та прийоми, особливо стилізацію – підсилення рис дійсності засобами тієї ж дійсності, або деформацію – прийом абстрагування від дійсності як засіб прояву ірраціонального, а також комунікативними засобами: друкованими та рукописними, художники, подібні між собою в баченні світу та своєї душі, змогли передати власне художнє бачення глядачеві.
Роман Громов «Nocomprendo» – відео-колаж. В цій роботі художник намагається дослідити головну проблему людства – саме людство. Ядерна зброя, токсичні гази, жертвопринесення, ГМО, масові вбивства – усе це на думку художника засоби боротьби людини з головною своєю проблемою.
Олексій Сай Персональний проект Олексія Сая «Леменги». Роботи серії присвячені побуту корпоративного найманця – монотонний ряд однакових фігур людини з коробкою своїх речей у руках, яка мандрує з одного простору у точно такий же інший. Робота проводить паралелі стану самотності та стану однаковості – в умовах циклу одноманітних подій та дій.
Паркінг Артем Андрєйчук, Стас Волязловський, Гомер, Роман Громов, Олександра Кочубей, Анатолій Степанов, Руслан Тремба, Максим Чатський Груповий проект «Вдох воспрещен». У назві проекту – перестановка літер (ВХОД-ВДОХ) запозичені з однойменної роботи ленінградського художника С. Ковальського. Так як заборона дихати більш значуща, ніж заборона входу куди-небудь. Такий посилений сенс цього напису-заборони виявився влучним для даного виставкового ряду: фотографії Максима Чатського, який досліджує ігри людського розуму, створюючи дійсність пострадянського простору, відео Стаса Волязловського, що «підтримує» програвшого президентські перегони політичного лідера-надії нації, українські мадонни Артема Андрєйчука, що випромінюють енергію спотворених цінностей, в роботах інших учасників: молитва, як милостиня та дитячі нутрощі на продаж…
SHARE