Орлова Зоя «Головоломка»Экспозиция
?�?�?�?????�N? / Проекты / Орлова Зоя «Головоломка»

Орлова Зоя «Головоломка»

04.10.2012 - 22.10.2012

4 жовтня в Щербенко Арт Центрі буде відкрита виставка «Головоломка», молодої, але вже добре відомої київської художниці Зої Орлової.

Її живопис – завжди щось дуже особисте та інтимне, здатне викликати у глядача різноманітні асоціації, пов’язані з внутрішнім світом мислячої людини, з тими справжніми і уявними переживаннями і проблемами, фантазіями, бідами та радощами, через які проходить більшість людей, зберігаючи всі ці почуття в своїй свідомості та підсвідомості.

Як вижити людині в чужому й ворожому світі, наповненим болем і страхом? Коли неможливо зрозуміти, що саме страшить. У цій невизначеності і виявляється основна властивість страху. Це почуття виникає без жодної видимої і певної причини, наповзає з темряви, з потаємних куточків свідомості. Людина не здатна чинити опір, оскільки особа страху приховано безліччю масок. Але він необхідний для того, щоб витягнути особистість з бездумного проживання життя. Саме він дає можливість абстрагуватися від усіх щоденних проблем, турбот і подивитися на все, що відбувається з боку. Страх подібний до вогню, він спалює все несуттєве і тимчасове; він відволікає людину від усього мирського. Тільки тоді проявляється істинне, через сильне емоційне потрясіння, на межі життя і смерті можна зрозуміти себе, сконцентрувати свою увагу на найважливішому, на унікальності ірраціонального буття людини. Для того, щоб пізнати себе треба пройти лабіринт, населений жахливими комахами, вирішити головоломку, дістатися до витоків свого страху і вийти переможцем Мінотавра.

Проект Зої Орлової – це ти сам. Це мить, що відображає глибокий емоційний і духовний світ сучасної людини, психологічну ситуацію, в якій вона знаходиться, вираження особливих психологічних труднощів, з якими вона стикається. Страх, який стає найвищим досягненням людини, адже саме в ньому відкривається справжня суть існування.

SHARE